ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

ابزار رایگان وبلاگ

داستان آموزنده :: مدرسه آفتاب

مدرسه آفتاب

این وبلاگ مطالب جالبی برای شما به ارمغان می آورد.

داستان آموزنده

داستان های کوتاه آموزنده : هدیه فارغ التحصیلیداستان های کوتاه آموزنده : هدیه فارغ التحصیلی، دعا برای گندم و پند حکیم

مرد جوانی، از دانشگاه فارغ التحصیل گشت. ماه ها بود که ماشین اسپرت زیبایی، پشت شیشه‏ های یک نمایشگاه به دشواری توجهش را جلب کرده بود و از ته دل آرزو می نمود که روزی صاحب همان ماشین شود. مرد جوان، از پدرش خواسته بود که برای هدیه فارغ التحصیلی، همان ماشین را برایش بخرد. او می دانست که پدر توانایی خرید همان را دارد. بلاخره روز فارغ التحصیلی فرا رسید و پدرش او را به اتاق مطالعه خصوصی اش فراخواند و به او تذکر داد:…

من از برخورداری از پسر خوبی مانند تو بی نهایت مغرور و خوشحال هستم و تو را بیش از هر کسی دیگری در دنیا دوست دارم. سپس یک جعبه به دست او داد. پسر، کنجکاو اما نا امید، جعبه را گشود و در همان یک انجیل قشنگ، که روی همان نام او طلاکوب شده بود، یافت. با عصبانیت فریادی بر سر پدر کشید و فریاد کشید : با همه مال و دارایی که داری، یک انجیل به من می دهی؟ کتاب مقدس را روی میز گذاشت و پدر را ترک نمود.

سال ها گذشت و مرد جوان در عمل و تجارت موفق گشت. منزل زیبایی داشت و خانواده ای فوق العاده. یک روز به همین فکر افتاد که پدرش، حتماً بسیاری پیر شده و بایستی سری به او بزند. از روز فارغ التحصیلی دیگر او را ندیده بود. ولی قبل از اینکه اقدامی کند، تلگرامی به دستش رسید که خبر فوت پدر در همان بود و حاکی از همین بود که پدر، همه اموال خود را به او بخشیده میباشد. پس مورد نیاز بود فوراً خود را به منزل برساند و به امور رسیدگی نماید. هنگامی که به منزل پدر رسید، در قلبش احساس حزن و پشیمانی کرد. اوراق و کاغذهای مهم پدر را گشت و آنها را بررسی نمود و در آنجا، آن انجیل قدیمی را باز یافت. در حالی که اشک می ریخت انجیل را باز کرد و صفحات همان را ورق زد و کلید یک ماشین را پشت جلد همان پیدا کرد. در کنار همان، یک برچسب با نام همان نمایشگاه که ماشین مورد نظر او را داشت، وجود داشت. روی برچسب تاریخ روز فارغ التحصیلی اش بود و روی همان نوشته شده بود: همه مبلغ پرداخت شده می باشد.

این داستان های کوتاه آموزنده به ما یادآوری می کنند که زود قضاوت نکنیم مخصوصا نسبت به عزیزانمان! (داستان های آموزنده)

این وبلاگ مطالب جالبی برای شما به ارمغان می آورد.
مدرسه ی آفتاب

مدرسه ی آفتاب

اسلاید شو

ابزار سیستم عضویت

تقویم شمسی

وضعیت آب و هوا

ابزار حدیث

ابزار نظر سنجی

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث تر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوندها
پیوندهای روزانه
Designed By Erfan Powered by Bayan

مترجم سایت